co dělat, když jsem nemocná.

4. února 2014 v 13:13 | Liu Shavi |  tips
Právě teď ležím už pátým dnem v posteli s antibiotiky a minimálně dalších pět dní ležet budu. Všichni víme jaké to je, když jsme nemocní - pití čajů, braní léků, nekonečné ležení v posteli, koukání na televizi, surfování po internetu. Prvních pár dní se to může zdát jako skvělé odreagování, ale po pár dnech nás to začne nudit. Pořád ten stejný stereotyp. V televizi nedávají nic zajímavého a na internetu taky není co dělat. Proto jsem sepsala pár věcí, co můžou naší nemoc alespoň trošku zpříjemnit.
• Do it yourself (X-X-X-X). Vylepšit si tričko, vytvořit si stylovou krabičku, šperk nebo třeba obal na mobil - dá se toho dělat spoustu. Určitě doporučuji tuto DIY stránku. Další typy se dají najít na googlu, tumblru, we♥itu, nebo zkrátka kolem sebe.
Kreslit nebo malovat zvládne každý. Pokud nejsi Picaso, zkus něco abstraktního - fantazii se meze nekladou. Mě třeba bavilo dělat crayon melting picture (X-X-X-X), i když se mi moc nepovedl. Zkusím to znova a určitě sem dám i návod.
Čtení. Pokud nejsi kreativní jedinec, nebo zkrátka nechceš svou kreativitu projevovat, čti. Můžeš někoho poprosit, aby ti z knihovny donesl knížku, kterou si chceš dlouho přečíst, nebo řekni rodičům ať se staví v trafice a koupí ti časopis. Číst můžeš i učebnici dějepisu, ale předpokládám, že to nehrozí. :D
• Udělat si beauty day - peeling, maska na obličej nebo na vlasy, vymačkat pupínky, vytrhat obočí. Málokdy si na to člověk najde čas, ale ty ho teď máš až příliš. Je to něco z čeho budeš mít dobrý pocit a ke všemu ti to prospěje.
• Pokud je ti dobře, posiluj. Nemyslím to tak, že se vrhneš na rotoped nebo na běžící pás, stačí když si vezmeš si do rukou činky (pokud nemáš, stačí lahve naplněné vodou), uděláš několik sklapovaček, dřepů. Určitě ti to zlepší náladu a uděláš něco dobrého pro své tělo.
Ukliď si pokoj. Neber to jako povinnost, ale jako zábavu. Srovnej si prádelník, protřiď šuplíky. Objevíš určitě spousty věcí, které tě dovedou ke starým vzpomínkám. Když si uklidíš pokoj, uděláš radost nejen rodičům, ale hlavně sobě - každému se přece marodí v čistém pokoji líp.
• A nejosvědšenější rada? Spi. Uteče ti čas a nebudeš vnímat že je ti špatně.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.